FURNITURE / Tables / Bedside table 8597070
*
nr 859 7070
BEDSIDE TABLE
one pair, teak, 1950-tall, 53, width: 28 cm, height: 53 cm,
1 par, teak, 1950-tall, 53, djup: 28 cm, höjd: 53 cm
Estimate:
800
Sold:
SEK 600
Auction date:
Monday November 11 2013
at 19:21:58
- Bid history
Time
Bidder
Bid
9/11 09:39:06
1
350 kr
10/11 22:06:48
2
500 kr
11/11 19:02:58
3
Vinnande bud
- Thema-auction
Nov 11
50/60-tal
På detta tema har vi samlat vackra och spännande föremål från 1950-talet och 1960-talet.
Read more about 50/60-tal
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bord lampbord nattduksbord nattygsbord småbord sängbord teak teakmöbler trä
-
8114 SMOKING TABLE
functional style, inlaid woodwork. Length: 257 cm,..//
Auction ends
this Monday
26 jan at 20:53
-
7177 COFFEE TABLE
Orientaliskt med bendekor av elefanter. Width: 90 ..//
Auction ends
this Monday
26 jan at 18:44
-
7141 Soffbord/lampb..
Ovalen, Carl Malmsten (1888-1972), Sweden. Length:..//
Auction ends
this Monday
26 jan at 20:49
*
BEDSIDE TABLE
Read more about 50/60-tal
nr 859 7070
BEDSIDE TABLE
one pair, teak, 1950-tall, 53, width: 28 cm, height: 53 cm,
1 par, teak, 1950-tall, 53, djup: 28 cm, höjd: 53 cm
| Estimate: | 800 |
|---|---|
| Sold: | SEK 600 |
| Auction date: |
Monday November 11 2013 |
- Bid history
| Time | Bidder | Bid |
|---|---|---|
| 9/11 09:39:06 | 1 | 350 kr |
| 10/11 22:06:48 | 2 | 500 kr |
| 11/11 19:02:58 | 3 | Vinnande bud |
- Thema-auction
Nov 11
50/60-tal
På detta tema har vi samlat vackra och spännande föremål från 1950-talet och 1960-talet.
Read more about 50/60-tal
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bord lampbord nattduksbord nattygsbord småbord sängbord teak teakmöbler trä
-
8114 SMOKING TABLE
functional style, inlaid woodwork. Length: 257 cm,..//
Auction ends
this Monday
26 jan at 20:53 -
7177 COFFEE TABLE
Orientaliskt med bendekor av elefanter. Width: 90 ..//
Auction ends
this Monday
26 jan at 18:44 -
7141 Soffbord/lampb..
Ovalen, Carl Malmsten (1888-1972), Sweden. Length:..//
Auction ends
this Monday
26 jan at 20:49



